laupäev, 9. märts 2024

PÄRNU KOOLITUSPÄEVAD

 Tarkus tarviline vara!
Taaskord toimusid meil Viikingis koolituspäevad. Mõlemad päevad olid täis huvitavaid loenguid ja oli paljugi mida kõrva taha panna. 

Väike kokkuvõte:

Meie esimene päev algas Tööinspektsiooni juhtiv- tööinspektor uurija Janika Rõõmuse loenguga, kus saime täiendavat teavet riskianalüüsi vajaduse ja isikukaitsevahendite kasutamise kohta.

Kahjuks juhtus teise ettekandega väike tehniline äpardus ja geenivaramu loengut geenivaramust ja geenidoonorlusest me seekord kuulata ei saanud.  Kuid loeng on salvestatud ja seda saab järele kuulata meie kodulehel olevalt lingilt. Samuti oleme planeerinud järgmistel koolituspäevadel seda videoloengut kuulata-vaadata.

Õnneks oli varakult kohal meie järgmine lektor -  Maarika Mändla Sotsiaalkindlustusameti  KOV-ide nõustamisteenuse Lääne piirkonna juht, kes tutvustas meile lähemalt teenuseid, mida ja mis tingimustel  kohalikud omavalitsused inimestele osutavad. 

Päeva lõpetas juba traditsiooniks kujunenud arvutikoolitus meie raudvara,  Taivo Kurvitsa juhendamisel.

Teist päeva alustasime Sotsiaalkindlustusameti metoodik-ekspertarsti Meris Tammiku loenguga puude määramisega seonduvatest probleemidest. Teema oli intrigeeriv ja tekitas palju poleemikat.

Järgnes kohe taas huvitav loeng PERH-i töötervishoiuarstidelt. Jaanika Sass ja Viive Pille andsid meile videosilla teel ülevaate kutsehaiguse diagnoosimise hetkeseisust ja sellega seonduvatest probleemidest.

Pärast lõunasööki jätkas taas hästi tulisel teemal Eesti Töötukassa töövõime hindamise metoodik Hille Maas. Saime teada palju vajalikku nii taotluste täitmise, kui ka nende hindamise metoodika kohta.

Kõik materjalid paneme üles ka meie kodulehele, nii et kes soovib saab veel slaidid üle vaadata.

Järgnevatel koolituspäevadel teeme väikese ülevaate eelnimetatud teemadest.

Täname veelkord oma lektoreid, kes leidsid aega meie koolituspäevadel osalemiseks!.

Loodame, et siit saame jätkata oma koostööd nii Töötukassa, Tööinspektsiooni; PERH-i töötervishoiuarstide ja ka Sotsiaalkindlustusametiga.

Õhtu lõpetas Eesti Kutsehaigete Liidu juhatuse koosolek, mis läks meeleolukalt üle meie asendamatu tegevjuhi, meie Liidu südame ja hinge -  Tiina sünnipäeva tähistamisega.

Kallis Tiina! 

 Aitäh sulle, et oled meiega oma nakatava energia ja mõnusa huumorimeelega. 
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

KAS KUTSEHAIGUSEID ON OLEMAS?

   Viimasel ajal on erinevad ametkonnad tundnud huvi kutsehaigete ja nende käekäigu kohta. Olime juba päris rõõmsad, et ometi on hakanud mid...