neljapäev, 7. detsember 2023

Ignorantia non est argumentum – võhiklus pole argument (Spinoza)

 


  Oleme taas kaua pildilt ära olnud! Mitte sellepärast, et meil midagi kirjutada poleks, otse vastupidi  - kirjutada oleks palju, kuid kahjuks ainult probleemidest ja muredest. Aga kõik negatiivne väsitab hullupööra ja siis ei tahagi enam kirjutada...

Oleme palju omavahel arutanud, et miks inimesed annavad välja valeinformatsiooni või edastavad ametlikke vastuseid, mis on täiesti ebapädevad. Ja kas nad annavad endale aru kui palju halba ühest väikesest eksimusest või vale lausest võib tulla?

Esimene juhus elust enesest:

Kutsehaige palub asutuselt garantiikirja, et minna taastusravile Värska sanatooriumi. Firma aga kahtleb kas ikka peab maksma selle ravi kinni. Juhataja  helistab ametiasutusse ja palub teavet statsionaarse ravi hüvitamise kohta. Vastuseks kuuleb ta aga, et need Spaatamised tuleks üldse lõpetada ja ega see ikka õige ei ole, et söögi, magamise ja muud mõnud peab kõik kutsehaigele kinni maksma. Siit teeb ka Juhataja järelduse, et ei maksa ja kõik!

Ainult, et mis seaduse alusel selline seisukoht välja öeldi? Kes andis talle nii suured volitused, et teha uusi seadusi? Ja mida peab nüüd kutsehaige, kellele tõesti on vaja oma tervise tõttu statsionaarset ravi nüüd tegema? Kas anda kohtusse Firma  või see inimene kes sellist infot levitas?

Teine juhus:

Inimesele väljastatakse tõend, et statsionaarne taastusravi on vajalik tema kutsehaigusest tingitud tervisekahjustuse raviks. Inimene kasutabki võimalust ja tasub arve raviasutusele ise, et siis hiljem asutusele esitada. Taas juhtub nii, et endine tööandja ei soovi enam lisakulutusi hüvitada. Vaidlus jõuab kohtusse ja oh imet - nüüd kohtu nõudmisel tuleb hoopis arvamus, et sellele inimesele ei ole üldse taastusravi vaja?

Kuidas saab nii olla et paar kuud tagasi oli taastusravi vajalik ja hiljem siis enam ei olnud? Kas toimus imeline tervenemine või hoopis inimlik eksitus? 

Kas eksimusi põhjustab võhiklikkus või siis lihtsalt pealiskaudne töösse suhtumine? Kas ei oleks ausam tunnistada, et ma ei tea antud probleemi ....

Ja nii jõuame meiegi Põhiseaduse juurde.

§18

Igaüks peab oma õiguste ja vabaduste kasutamisel ning kohustuste täitmisel austama ja arvestama teiste inimeste õigusi ja vabadusi ning järgima seadust.

Seega kui teile tundub, et Teie kutsehaiguse või tööõnnetusega seotud asjaajamiste puhul on Teile liiga tehtud siis saate ikka ja jälle pöörduda meie poole:

Eesti Kutsehaigete Liit

kutsehaiged@gmail.com;Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

KAS KUTSEHAIGUSEID ON OLEMAS?

   Viimasel ajal on erinevad ametkonnad tundnud huvi kutsehaigete ja nende käekäigu kohta. Olime juba päris rõõmsad, et ometi on hakanud mid...